Plama ropopochodna na ul. Jagiellońskiej

W dniu dzisiejszym (05.06.2017r.) tuż po godzinie 6:00, dyżurny SK KP PSP w Żywcu odebrał zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na głównej ulicy.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu, sprawa okazała się być bardziej poważniejsza. Na poboczu stała ciężarówka z przedziurawionym bakiem przez pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Pomimo wszelkich starań kierowy paliwo cały czas wydobywało się z zbiornika.

Na miejsce zdarzenia również przybyła sekcja chemiczna z JRG Żywiec. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zatamowaniu wycieku z jednoczesnym przepompowaniem paliwa do beczki i neutralizacji plamy na odcinku kilometra.

Działania zakończyły się po około  dwóch godzinach. Do neutralizacji plamy zużyto 8 worków sorbentu.

Siły i środki:

  • OSP Milówka 709[s]36, 37 i 38,
  • JRG Żywiec 701[S]25, 60 i 81.