Ćwiczenia w tunelu Emilia – Laliki

W dniu wczorajszym (tj. 19.10.2019) około godziny 11:00 SK KP PSP w Żywcu przyjęło zgłoszenie, że w tunelu EMILIA w miejscowości Laliki w ciągu drogi S1 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych wyniku czego są osoby poszkodowane.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami SLRt i GBA. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji potwierdziły się informacje ze zgłoszenia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osób poszkodowanych z rozbitych samochodów  i udzieleniu im Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.  Przybyłe na miejsce zespoły ZRM przejęły osoby poszkodowane i przetransportowały je do szpitali.

Całe szczęście to tylko ćwiczenia, którym organizatorem był GDDKiA. Ćwiczenia mają za zadanie ułatwić pracę służb ratunkowych w przypadku prawdziwego zdarzenia w tunelu.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA i SLRt
  • OSP Laliki GBA,
  • OSP Rajcza GBA i SLRr,
  • JRG Żywiec GBA i SRt,
  • Policja,