Interwencje związane z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem

21.09.2017r. kilka minut po godzinie 6:00 dyżurny SKP w Żywcu przyjął zgłoszenie o powalonym drzewie na drodze al. Dobrej Matki. Na miejsce zdarzenia udaliśmy się zastępem 709[S]38, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonego drzewa. Działania trwały około 40 minut po czym wróciliśmy do bazy.


Tego samego dnia kilka minut przed godziną 10:00 dyżurny powiadomił nas o zerwanej przez mocny wiatr plandece na dachu Liceum Ogólnokształcącym (Zalane pomieszczenia w budynku Liceum Ogólnokształcącym w Milówce). Na miejsce zdarzenia udaliśmy się fordem 709[s]38, gdzie nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia i nałożeniu nowej plandeki i przyłożeniu jej do dachu. Działania trwały ponad 2 godziny.