Kolejny pożar suchej trawy przy ul. Jagiellońskiej i Jasnej

W dniu dzisiejszym przed godziną 11:00 SK KP PSP w Żywcu zadysponował naszą jednostkę do pożaru suchej trawy przy ulicy Jagiellońskiej. Już po raz trzeci w ciągu tygodnia udajemy się w to samo miejsce… Nasze działania polegały standardowo na zagaszeniu palących się zarośli za pomocą szybkiego natarcia. Działania trwały niespełna godzinę po czym wróciliśmy do bazy.

Tego samego dnia, o godzinie 14:00 znowu zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Żywcu do pożaru suchej trawy na nasypie kolejowym. Nasze działania polegały na ugaszeniu za pomocą szybkiego natarcia palących się zarośli wzdłuż torów kolejowych. Działania trwały niespełna godzinę po czym wróciliśmy do bazy.

PRZYPOMINAMY!

Wypalanie suchej trawy jest niedozwolone i przez polskie prawo karane! Za nieprzestrzeganie zakazu grozi grzywna nawet do 5 tys. zł. W grę wchodzi też areszt, a nawet – w niektórych przypadkach – kara do 8 lat więzienia.