Lądowanie śmigłowca LPR na boisku gminnym

W dniu wczorajszym tj. 08.08.2019 około godziny 22:00 dyżurny SK KP PSP w Żywcu odebrał zgłoszenie od dyżurnego Pogotowia Ratunkowego, że w Milówce na płycie boiska LKS Podhalanka będzie lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 6” w związku z wypadkiem w Glince.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami. Po dotarciu na miejsce nasze działania polegały na włączeniu specjalnego oświetlenia obiektu, który ma za zadanie ułatwić lądowanie śmigłowca na płycie boiska w nocy, sprawdzeniu terenu, przyziemienie helikoptera i pomoc w transporcie osoby poszkodowanej z karetki do LPR’u. Mężczyzna została przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitalu Specjalistycznego Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu – Centrum Urazowe.

Centrum Urazowe

Całe działania trwały około godziny, po czym wróciliśmy do bazy. Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA i SLRt,
  • Ambulans,
  • LPR Ratownik 6.