Nagłe zatrzymanie krążenia w Milówce na ul. Jagiellońskiej

W dniu wczorajszym o godzinie 11:45 SK KP PSP w Żywcu zadysponowało naszą jednostkę do NZK w Milówce przy ulicy Jagiellońskiej. Z powodu braku wolnych naziemnych ambulansów na miejsce również zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 4.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów. Jeden z zastępów udał się pod wskazany adres gdzie doszło do NZK, a drugi na płytę boiska w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podjęciu RKO i zabezpieczeniu lądowiska.

Po blisko 45 minutowej walce o życie pacjenta udało się przywrócić prawidłową akcję serca, gdzie następnie helikopterem HEMS pacjent został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Niestety podczas transportu załogi śmigłowca z płyty boiska do pacjenta, jeden z naszych zastępów zabrał udział w zdarzeniu drogowym. W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowanym. Na miejsce zdarzenia przyjechał Wydział Ruchu Drogowego, który ustalał szczegóły zajścia. Samochód bojowy najprawdopodobniej nadaje się już tylko do kasacji.