Najechanie na tył na ul. Grunwaldzkiej

W dniu wczorajszym, około godziny 19:00 dyżurny SK KP PSP w Żywcu odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Milówce na ul. Grunwaldzkiej.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się zastępem technicznym tj. SLRt 709[s]38. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe i neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Jak wynika za wstępnych ustaleń żywieckich mundurowych, kierujący samochodem marki Hyundai, 33-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na tył poprzedzającej go Mazdy, którą kierował 41-latek z powiatu cieszyńskiego. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy Hyundaia. Naturalnie zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

W wyniku zderzenia do szpitala zostala zabrana przez załogę ZRM  kobieta w ciąży. Cała akcja trwała ponad godzinę po czym wróciliśmy do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka SLRt,
  • ZRM,
  • Policja,
  • AZDiM.