Nocny pożar garażu w Milówce na ul. Torowej

W dniu 11.01.2017r. około godziny 2:30 dyżurny znajdujący się na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu przyjął zgłoszenie od jednego mieszkańca Milówki o pożarze garażu.

Po dotarciu na miejsce naszych dwóch zastępów Mercedes GBA 709[S]36 i Steyr GCBA 709[S]40, sytuacja okazała się bardzo poważna. Mianowicie bezpośrednio koło płonącego garażu znajdował się budynek mieszkalny. Bezzwłocznie zgłosiliśmy do to do Stanowiska Kierowania, gdzie zostały powiadomione kolejne jednostki OSP Gminy Milówka jako wsparcie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i po sprawdzeniu  czy nie ma osób poszkodowanych przeprowadzeniu akcji gaśniczej.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych a w wyniku pożaru zaistniały szkody tylko materialne min. doszczętnie spalony samochód osobowy. Działania trwały do godziny 4:00 nad ranem, po czym strażacy wrócili do jednostek.

Siły i środki:

    • OSP Milówka GBA i GCBA 709[S]36 i 40,
    • OSP Nieledwia GBA,
    • OSP Kamesznica GBA,
    • JRG Żywiec GBA 701[S]21,
    • Policja,