Nocny pożar tartaku w Żabnicy [FILM]

Ubiegłej nocy tj. 12-13.09.2019r. o godzinie 23:20, dyżurny SK KP PSP w Żywcu przyjął zgłoszenie, że w miejscowości Żabnica doszło do pożaru tartaku. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu OSP, sytuacja okazała się być bardzo poważna i zadecydowano o zwiększeniu sił i środków.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się ciężkim samochodem gaśniczym GCBA. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji nasze działania polegały na zasileniu wodnym innych jednostek i stworzeniu linii zasilającej z hydrantu. Przed godziną 2:00 nasz zastęp wrócił do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka,
  • JRG Żywiec,
  • OSP Żabnica,
  • OSP Węgierska Górka,
  • OSP Cięcina,
  • OSP Cisiec
  • OSP Radziechowy,
  • OSP Nieledwia,
  • Policja – KP Węgierska Górka,
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – S05-20 Węgierska Górka