Pomoc ZRM w dotarciu i transporcie poszkodowanej 87-latki

W dniu wczorajszym tj.30.12.2019 r. o godzinie 17:20 dyżurny SK KP PSP w Żywcu zadysponował naszą jednostkę do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznemu w dotarciu i transporcie poszkodowanej 87-latki w trudnym górskim terenie.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem. Po dotarciu na miejsce koncentracji i rozpoznaniu sytuacji, dwóch naszych ratowników wraz z kierownikiem ZRM udali się do poszkodowanej kobiety, która mieszkała w trudnym górskim terenie – góra Prusów. Po dotarciu na miejsce i ustabilizowaniu stanu pacjentki, podjęto decyzje o transporcie kobiety do miejsca koncentracji sił gdzie oczekiwała na nas karetka w celu dalszej hospitalizacji poszkodowanej.  Cała akcja trwała ponad godzinę po czym wróciliśmy do jednostki.

Siły i środki:

  • OSP Milówka – Ford Ranger 709[s]39,
  • JRG Żywiec – Toyota Hilux + quad, 701[s]91 i 81,
  • ZRM – S05-18 ZZOZ Żywiec,