Poranna kolizja na drodze ekspresowej S1

W dniu dzisiejszym (tj. 25.10.2016r.) kilka minut przed godziną 7 rano, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu odebrał zgłoszenie o plamie oleju na drodze ekspresowej S1, odcinek Milówka-Laliki (okolice wojciuchowego potoku).

wp_20161025_07_22_50_pro-2

Po otrzymaniu owej informacji od razu na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami tzn. Mercedes GBA 709[S]36 i Ford SLRt 709[S]38, lecz po dojechaniu na miejsce naszym oczom ukazała się nie tylko plama oleju, ale także rozbity samochód.  Nasze działania polegały na natychmiastowemu zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, neutralizacja plam substancji ropopochodnych i sprzątnięciu kawałków plastików z jezdni tak aby nikomu nie zagrażały.

wp_20161025_07_22_58_pro-2

Kierujący pojazdem skarżąc się na bóle głowy i szyi został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na dalszą obserwację. Nasze działania zostały zakończone po około dwóch godzinach, gdzie oba zastępy wróciły do bazy.