Poranny pożar zabudowań gospodarczych na ul. Kolonia Kępki

W dniu dzisiejszym tj. 18.12.2019 r. przed godziną 6:00, dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu zadysponował naszą jednostkę do pożaru zabudowań gospodarczych przy budynku mieszkalnym w Milówce przy ul. Kolonia Kępki.

 

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem gaśniczym GBA. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji nasi strażacy ubrani w aparaty ODO podali jeden prąd wody na palące się zabudowania i osłaniali budynek mieszkalny. Następnie nadpalone elementy konstrukcyjne i wyposażenia zostały przelane w celu uniknięcia ponownemu rozgorzeniu pogorzeliska. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został rannym.

Cała akcja trwała ponad dwie godziny po czym wróciliśmy do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Kamesznica GBA,
  • OSP Laliki GBA,
  • OSP Szare GBA,
  • JRG Żywiec GBA i SH25