Potrącenie pieszego na ul. Jagiellońskiej w Milówce

W dniu wczorajszym tj. 23.12.2019 r. o godzinie 16:25 dyżurny SK KP PSP w Żywcu zadysponował naszą jednostkę do potrącenia pieszego przez samochód osobowy na ul. Jagiellońskiej w Milówce.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się sekcją techniczną. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej przez naszych ratowników. Również na miejsce został zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął poszkodowanego mężczyznę. 74-latek z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał na hospitalizacji.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA i SLRt,
  • JRG Żywiec GCBA,
  • ZRM – Węgierska Górka,
  • Policja – KP Węgierska Górka,