Potrącenie rowerzysty przez pociąg osobowy

W dniu dzisiejszym tj. 09.08.2019 r. około godziny 13:50, dyżurny SK KP PSP w Żywcu przyjął zgłoszenie, że w Milówce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym  w rejonie ul. Kałuża doszło do potrącenia rowerzysty.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów tj. GBA i SLRt. Po dotarciu na miejsce zdarzenia nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca LPR i ewakuacji pasażerów ze składu. Poszkodowanym młodym mężczyzną zajmował się w tym czasie Zespół ratownictwa Medycznego. W międzyczasie śmigłowiec LPR został odwołany a karetka z poszkodowanym udała się do szpitala w Bielsku-Białej.

Cała akcja trwała około dwóch godziny po czym wróciliśmy do bazy.

Siły i środki:

  • OPS Milówka GBA i SLRt,
  • JRG Żywiec GBA i SRt,
  • Policja KP Rajcza,
  • Policja WRD Żywiec,
  • ZRM P – Węgierska Górka,