Pożar budynku gospodarczego przy ul. Jagiellońskiej

W dniu wczorajszym około godziny 17:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Milówka przy ul. Jagiellońskiej.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów gaśniczych tj.Mercedes i Steyr. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pożarem jest objęte całe pomieszczenie. Strażacy w aparatach ODO przystąpili do budowania linii gaśniczej i do gaszenia pożaru, natomiast kolejna linia została zbudowana w celu obrony sąsiedniego budynku. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych, ratownicy udzielali Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym. Po przyjeździe ZRM jedna osoba została zabrana do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Całą akcja trwała 2,5 godziny po czym wróciliśmy do jednostki.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA i GCBA,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • JRG Żywiec GBA,
  • Ambulans,
  • Policja.