Pożar budynku mieszkalnego w Kamesznicy

Ubiegłej nocy o godzinie 0:01, dyżurny SK KP PSP w Żywcu przyjął zgłoszenie, że w miejscowości Kamesznica na ul. Parkowej doszło do pożaru budynku mieszkalnego i gospodarczego.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów tj.GBA i GCBA. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu roty gaśniczej do płonącego mieszkania w celu przeszukaniu pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych. Strażacy ubrani w aparaty ODO przeszukali budynek i całe szczęście nikogo w środku nie było. Po ugaszeniu palących się elementów strażacy rozebrali nadpalone części konstrukcyjne budynku i dokładnie wszystko przelali.

Cała akcja trwała około 4 godziny. Po czym nasze zastępy wróciły do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA i GCBA,
  • OSP Kamesznica GBA,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Laliki GBA,
  • OSP Szare GBA,
  • JRG Żywiec GBA,
  • Pogotowie energetyczne,
  • Policja – KP Rajcza.