Pożar budynku mieszkalnego w Kamesznicy

W dniu dzisiejszym o godzinie 5:44, dyżurny SK KP PSP w Żywcu przyjął zgłoszenie, że w miejscowości Kamesznica doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem GBA. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pali się tylko motocykl w garażu, a jedna ze ścian budynku uległa zawaleniu. Strażacy wyposażeni w aparaty ODO i linie gaśniczą ugasili palące się elementy. Teren został przeszukany pod kątem osób przysypanych przez elementy konstrukcyjne.

W wyniku zdarzenia, jedna osoba została zabrana do szpitala na obserwację. Cała akcja trwała dwie godziny, po czym nasz zastęp wrócił do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA,
  • OSP Kamesznica GBA,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Szare GBA,
  • JRG Żywiec GBA,
  • ZRM S05-20,
  • KP Rajcza,