Pożar budynku mieszkalnego w Milówce przy ul. Targowej

W dniu 6.01.2020 r.o godzinie 15:50 SK KP PSP w Żywcu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru budynku mieszkalnego w Milówce przy ul. Targowej.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się trzema zastępami tj. GBA, GCBA i GLBM. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu i wprowadzeniu ratowników ubranych w aparaty ODO do środka budynku w celu przeszukania pomieszczeń. W międzyczasie podano prądy wody na palącą się drewnianą konstrukcje.

W wyniku pożaru nie było osób poszkodowanych. Cała akcja trwała ponad dwie godziny po czym wróciliśmy do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA, GCBA i GLBM,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Szare GBA,
  • OSP Kamesznica GBA,
  • JRG Żywiec GBA i SH,
  • Pogotowie energetyczne,
  • Policja,