Pożar domku letniskowego w Lalikiach przysiółek Suche

W dniu wczorajszym (tj. 10.11.2018 r.) około godziny 23:50 SK KP PSP w Żywcu przyjęło zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w miejscowości Laliki (przysiółek Suche).

Po dotarciu na miejsce pożarem był objęty cały drewniany budek letniskowy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody na palący się obiekt. Po wejściu do pomieszczeń okazało się, że w środku znajduje się butla propan-butan, która została wyniesiona i schłodzona.  Następnie rozebrano poszycie dachowe i nadpalone elementy konstrukcyjne. Za pomocą kamery sprawdzono czy są jeszcze jakieś źródła ognia.

Co najważniejsze, w budynku nie było mieszkańców i nikt nie został poszkodowanym. Całe działania trwały około 3 godziny po czym wróciliśmy do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA i GCBA,
  • JRG Żywiec GBA,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Kamesznica GBA,
  • OSP Laliki GBA,