Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Lalikach [FILM+ZDJĘCIA]

W dniu dzisiejszym o godzinie 00:50 do SKKP PSP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na przysiółku „Stańcówka” w Lalikach. Na miejsce zdarzenia wysłano zastępy OSP z gminy Milówka, Rajcza i JRG Żywiec

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, zastano cały budynek w ogniu. Pomimo tego, że płomienie były widoczne jedynie na poddaszu, parter również się palił. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do działań gaśniczych. Po stłumieniu płomieni nastąpiła rozbiórka nadpalonych elementów konstrukcji budynku i dokładne przelanie wodą pogorzeliska.

Na miejscu działało 8 zastępów straży pożarnej. Akcja trwała ponad 4 godziny, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA i GCBA,
  • OSP Laliki GBA,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Szare GBA,
  • OSP Zwardoń GBA,
  • OSP Sól GBA,
  • JRG Żywiec GBA,
  • Policja.