Pożar sadz na ul. Jagiellońskiej

W dniu 09.02.2017r. kilkanaście minut po godzinie 19:00, do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców Milówki o pożarze sadz w przewodzie kominowym na ul. Jagiellońskiej.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów tj. 709[s]36 & 38. Po dotarciu na miejsce akcji nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszenia paleniska i zagaszenia sadz za pomocą przesypywania pisaku przewodem kominowym.

Kilkanaście minut później przyjechali strażacy z JRG Żywiec. Ich działania polegały na sprawdzeniu pomieszczeń w budynku pod kątem wystąpienia dwutlenku węgla. Cała akcja trwała około godzinę po czym zastępy wróciły do jednostek.

Siły i środki:

  • OSP Milówka 709[S]36 & 38,
  • JRG Żywiec 701[S]21,