Pożar w budynku mieszkalnym w Szarem i plama substancji ropopochodnej w Milówce

W dniu dzisiejszym nasza jednostka interweniowała dwa razy. Po raz pierwszy naszej pomocy potrzebowali mieszkańcy z Szarego, gdzie około godziny 13:30 dyżurny SK KP PSP w Żywcu przyjął zgłoszenie o pożarze i dużym zadymieniu w jednym z  budynków mieszkalnym.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów tj. FORD GLBM i STEYR GCBA. Po dotarciu na miejsce nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu prądu, zakręceniu gazu i za pomocą gaśnicy ugaszeniu palących się elementów mebli kuchennych.

Na szczęście w budynku nikogo nie było i nikt nie został poszkodowanym. Cała akcja trwała ponad godzinę po czym wróciliśmy do bazy.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GLBM, GCBA,
  • JRG Żywiec GBA,
  • OSP Szare SLRr,
  • OSP Laliki GBA,
  • Policja,

Następnie około godziny 15:30, dyżurny SK KP PSP w Żywcu przyjął zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej w Milówce na ul. Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami tj. FORD SLRt i FORD GLBM. Po dotarciu na miejsce nasze działania polegały na zneutralizowaniu plamy, która ciągła się przez 3 kilometry.

Po ponad godzinie wróciliśmy do jednostki.

Siły i środki:

  • OSP Milówka SLRt i GLBM,
  • AZDiM,