Pożar w sterowni tunelu „Emilia” w Lalikach

W dniu dzisiejszym tj.26.08.2019 o godzinie 16:50, dyżurny SK KP PSP w Żywcu otrzymał zgłoszenie, że w budynku obsługi technicznej tunelu „Emilia” w ciągu drogi S1 w Lalikach doszło do pożaru.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem gaśniczym. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, okazało się, że ogniem objęte są kable doprowadzające napięcie do transformatora średniego napięcia zasilający cały obiekt. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy pomocy gaśnicy śniegowej zagaszeniu palących się elementów. Kamerą termowizyjną sprawdziliśmy pozostałe pomieszczenia budynku. W czasie prowadzonych działań tunel był całkowicie zamknięty.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Laliki GBA,
  • JRG 2 Bielsko-Biała GBAPr
  • Policja – KP Rajcza,
  • Pogotowie energetyczne,