Renault Kangoo wylądowało w rowie przy ul. Grunwaldzkiej

W dniu wczorajszym ( tj.08.09.2018r), około godziny 14:20, dyżurny SK KP PSP w Żywcu odebrał zgłoszenie, że pojazd marki Renault Kangoo wpadł do przydrożnego rowu i uderzył o drzewo.

Po dotarciu na miejsce zastępem technicznym nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy i pasażerowi i odłączeniu akumulatora. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane przez załogę ZRM do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 57-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, jadąc ulicą Grunwaldzką w kierunku Kamesznicy, nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na pobocze i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie zakończył swoją podróż na drzewie. Kierujący został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem.

Wzorową postawą wykazali się mieszkańcy i przechodzący obok przechodnie. Udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy i zaopiekowali się nimi do przyjazdu służb ratunkowych.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek