Samochód odstawczy wbił się w betonowe bariery na S1

W nocy 27.01.2017 r. około godziny 00:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu dostawczego na drodze ekspresowej S1 na odcinku (Milówka- Kamesznica).

Na miejsce zdarzenia bezzwłocznie udaliśmy się w sile dwóch zastępów tj. Ford SLRt 709[S]38 i Mercedes GBA 709[S}36. Po dotarciu na miejsce zdarzenia naszym oczom ukazał się wbity samochód dostawczy w betonowe zapory na zakręcie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wraz z załogą ZRM przetransportowaniu poszkodowanego do karetki. Następnie przy pomocy sorbentu zneutralizowaliśmy wyciek płynów eksploatacyjnych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 32 letni mieszkaniec Częstochowy z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad samochodem marki IVECO i w wyniku czego na łuku drogi uderzył w betonowe zapory. Kierowca trzeźwy posiadający uprawnienia do poruszania się pojazdem zabrany przez ZRM z lekkimi obrażeniami do szpitala. Nasze działania trwały około 3 godziny po czym wróciliśmy do jednostki.

Siły i środki:

  • OSP Milówka GBA,
  • OSP Milówka SLRt,
  • JRG Żywiec GCBA,
  • JRG Żywiec SRt

Pomoc merytoryczna: asp.szt. mgr  Mirosława Piątek