Skutki ulewnego deszczu

Dzień deszczu wystarczył, aby nasza jednostka została wezwana do czterech akcji. Kilka minut po godzinie 12-tej dyspozytor działający na Stanowisku Kierowania PSP w Żywcu, przyjął 3 zgłoszenia o skutkach ulewnego deszczu w naszej miejscowości na ulicach: Krzywa, Kałuża i Kaflarska. Od razu na miejsca zdarzeń udały się dwa zastępy tj. Mercedes GBA 709[s]26 i Ford SLRt 709[s]38. Po dojechaniu na miejsce, naszym oczom ukazały się skutki ulewnego deszczu, zatkane kraty i przepusty. We wszystkich trzech przypadkach nasze działania polegały na tym samym – na oczyszczeniu zatkanych przepływów z liści, gałęzi i trawy.  Działania zostały skończone po około godzinie, po czym oba zastępy udały się do bazy.

20161004_202952

Lecz kilka minut przed godziną 21, dalej potrzebował ktoś naszej pomocy. Tym razem na ul. Turystycznej udaliśmy się  Mercedesem GBA 709[s]36 do wypompowania zalanej piwnicy. Działania zakończone po około godzinie.

received_988612451267012

ZDJĘCIE TYTUŁOWE JEST ZDJĘCIEM POGLĄDOWYM