Śmiertelny wypadek na S1 w Lalikach

W dniu wczorajszym tj. 22.10.2019 r o godzinie 14:30 dyżurny SK KP PSP w Żywcu odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z ciężarowym na drodze S1 w miejscowości Laliki.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się zastępem technicznym. Po rozpoznaniu sytuacji nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcy i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych.  Jak wstępnie ustalili policjanci, 80-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Opel, nie zachował należytej ostrożności (najprawdopodobniej się zagapił) i uderzył z impetem w tył stojącego przed tunelem i czekającego na zmianę świateł, samochodu dostawczego. Mężczyzna najprawdopodobniej zareagował i chcąc ratować sytuację, odbił w ostatnim momencie kierownicą w lewo.

W wyniku tego zdarzenia, śmierć poniosła 80-letnia pasażerka pojazdu. Kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin, w tym czasie policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności na miejscu zdarzenia, a pozostali funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek