Wypadek motoroweru z samochodem osobowym na ul. Jana Kazimierza

Dnia 01.09.2017 r. o godzinie 18:39, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej w Żywcu przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego ze skuterem w Milówce na ul. Jana Kazimierza.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się zastępem „technicznym” tj. Ford SLRt 709[s]38. Na miejscu zdarzenia była już załoga ZRM udzielająca pomocy kierowcy skutera i policja. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy załodze ZRM.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji 51-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując skuterem, na prostym odcinku drogi wyprzedzał samochody stojące w korku.

Na jego nieszczęście, w trakcie wykonywania tego manewru, 42-latek pochodzący z Leszna (woj. Wielkopolskie), postanowił skręcić swoim Nissanem w lewo czym doprowadził do zderzenia czołowo bocznego z kierującym skuterem.

51-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala powiatowego w Żywcu gdzie również została pobrana mu krew do badania. Kierujący Nissanem był trzeźwy i posiadał uprawnienia.

Siły i środki:

   • OSP Milówka,
   • JRG Żywiec,
   • Policja 2x,
   • ZRM 2x.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek