Wypadek podczas zawodów 63. Rajdu Wisły

W dniu 23.09.2017r. o godzinie 14:00 podczas trwania  63. Rajdu Wisły na os. Kiczora doszło do wypadku samochodu wyścigowego.  Na miejsce zdarzenia w asyście pilota natychmiastowo udaliśmy się samochodem 709[s] 36 GBArt wraz z załogą ZRM.

zdj.: Kalczyński Rally Team

Po dotarciu na miejsce okazało się, że samochód koziołkował i zatrzymał się na pobliskich drzewach. Na szczęście przez przyjazdem służb ratunkowych, załoga o własnych siłach wydostała się z pojazdu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odpięciu akumulatora. Na miejsce zdarzenia również udawała się sekcja techniczna z JRG Żywiec.

Akcja trwała niespełna 15 min po czym wróciliśmy na start na dalsze zabezpieczenie rajdu.

Siły i środki:

  • OSP Milówka 709[s]36 GBArt
  • JRG Żywiec
  • ZRM,