Wypadek samochodowy na ul. Jana Kazimierza

Dnia 07.07.2018 r około godziny 22:00 SK KP PSP w Żywcu zadysponowało naszą jednostkę do wypadku samochodowego na ul. Jana Kazimierza. Po  dotarciu na miejsce dwoma zastępami GBA i SLRt nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie pojazdów od akumulatorów i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 27-letni mieszkaniec Żywca, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu VW Transporterowi, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Skutkiem tego manewru było zderzenie się dwóch pojazdów. VW wylądował w ścianie budynku mieszkalnego, a jego kierowca wraz z pasażerem zostali poszkodowani i zabrani do szpitala.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek