Wywrócony zestaw z drewnem na trasie S1 – droga zamknięta przez blisko 5 godzin!

Wczoraj wieczorem (tj. 20.03.2019) około godziny 21:00, dyżurny SK KP PSP w Żywcu odebrał zgłoszenie o przewróconym samochodzie ciężarowym wraz z ładunkiem na drodze S1 -1 km.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami tj. Mercedes GBA 709[s]36 i Ford SLRt 709[s]38.  Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z samochodu ciężarowego.

Następnie po dotarciu na miejsce plutonu technicznego z JRG Bielska-Białej, zastępów z JRG Żywiec i zastępczej „pragi” przełożono bale drewna dzięki temu uwolniono ciągnik i można było postawić go na koła.

Część ładunku zleciała do pobliskiego rowu zatrzymując się na słupach energetycznych.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 30-latek kierując ciągnikiem siodłowym marki Volvo z dłużycą przewożącą drewno, na łuku drogi w prawo nie zachował należytych środków ostrożności i doprowadził do wywrócenia zestawu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a droga była zablokowana przez blisko 5 godzin. W tym czasie policjanci wyznaczyli objazdy. Kierowca zestawu był trzeźwy i posiadał uprawnienia. Został ukarany mandatem karnym.

Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 6 zastępów straży pożarnej z OSP Milówka, JRG Żywiec i JRG Bielsko-BIała.

Pomoc merytoryczna: asp.szt. mgr  Mirosława Piątek