Zadymienie w hotelu i kolizja samochodu.

W dniu 14.11.2015r. ok. godz. 16:15, SKKP w Żywcu dostało zgłoszenie o silnym zadymieniu i pożarze w jednym z hoteli na Lalikach. Na miejsce udaliśmy się w sile dwóch samochodów tzn. Mercedes Atego GBA 709[s]36 i Steyer 1496 GCBA 709[s]40.

Po dojeździe na miejsce nasze działania polegały na wprowadzeniu jednej linii wodnej do budynku, zlokalizowanie źródła dymu i ugaszenie go. W tym samym czasie kolejni strażacy przeszukiwali pomieszczenia, w celu sprawdzenia czy są osoby poszkodowane, działania w budynku utrudniało silne zadymienie.

DSC_0280

Okazało się że poszkodowanych było aż 9 osób. Strażacy sprawnie ewakuowali poszkodowanych do bezpiecznej strefy, gdzie została zapewniona im pierwsza pomoc medyczna.

DSC_0308

Na miejscu działali również:

  • OSP Nieledwia,
  • OSP Kamesznica
  • OSP Laliki,
  • OSP Szare,

DSC_0274

Jednak to wszystko to tylko były ćwiczenia, które miały na celu poprawienie działań strażaków, żeby w prawdziwej sytuacji byli dobrze przeszkoleni.

DSC_0265


 

Następnie w tym samym dniu tylko ok. godz. 18:30 wpłynęło kolejne zgłoszenie do SKKP tym razem to już nie były ćwiczenia. Alarmowo z Lalik udaliśmy się Mercedesem 709[s]36 do kolizji na skręcie na Kamesznicę.

DSC_0429

Osobowe auto z niewyjaśnionych przyczyn uderzyło w drzewo, kierowca został przewieziony przez ZRM do najbliższego szpitala.

DSC_0431

Na miejscu działali również:

  • JRG 701[s]21
  • OSP Kamesznica
  • Pogotowie ratunkowe,
  • Policja,

DSC_0430