Zderzenie pociągu z samochodem osobowym w Milówce.

W dniu 21.01 około południa, dyżurny SK KP PSP W Żywcu otrzymał zgłoszenie o wypadku samochody z pociągiem w Milówce na ul. Torowej, gdzie doszło do zderzenia VW Passata z pociągiem relacji Katowice-Zwardoń.

Na miejsce zdarzenia natychmiastowo udaliśmy się w sile dwóch zastępów. Po dotarciu na miejsce, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu czy w wyniku kolizji nie było osób poszkodowanych.

jak wynika ze wstępnych ustaleń żywieckich mundurowych, 28-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego, podróżując wraz 22-letnią kobietą i 6 miesięcznym chłopczykiem, najprawdopodobniej nie zachował należytych środków ostrożności co skutkowało zderzeniem ze składem.

Na szczęście zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja ponieważ osoby podróżujące Passatem, po wykonaniu badań i wstępnych konsultacjach zostali zwolnieni, nikomu nic się nie stało.
Obsługa pociągu jak i kierujący osobówką byli trzeźwi. Działania trwały kilka godzin a droga była całkowicie nieprzejezdna.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek