Zimowe Manewry Ratownicze w Nieledwi

W dniu dzisiejszym nasza jednostka brała udział w Zimowych Manewrach Ratowniczych w miejscowości  Nieledwia. Celem tych  manewrów było doskonalenie umiejętności ratowniczych druhów OSP z Gminy Milówka podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 9:00 w budynku OSP Nieledwia, gdzie zostały krótko omówione szczegóły i założenie ćwiczeń. Manewry były podzielone na 5 różnych stanowisk (symulowanych zdarzeń) zlokalizowanych na terenie Nieledwi.

  • Załamany lód pod osobą – osoba poszkodowana w hipotermii,
  • Osoba odśnieżająca dach zabezpieczona w linę oraz szelki, na wskutek Nagłego Zatrzymania Krążenia spada z dachu i wisi na linie.
  • Pożar kotłowni – dwie osoby poszkodowane w tym dziecko zatrute tlenkiem węgla,
  • Wezwanie do poszukiwań zaginionego dziecka które oddaliło się z domu,
  • Podczas odśnieżania wywrócił się ciągnik – ranny kierowca,

Na każdej stacji Ratownicy Medyczni z firmy Save a Life oceniali prawidłowe przeprowadzenie działań m. in. dowodzenie, prowadzenie łączności, dobór sprzętu, działania gaśnicze, techniczne i medyczne, a nawet przestrzeganie przepisów BHP.  Po zakończeniu ćwiczeń, każda jednostka otrzymała certyfikat o przeprowadzonym kursie z zakresu hipotermii.

Jednostki biorące udział w ćwiczeniach:

  • OSP Milówka,
  • OSP Nieledwia,
  • OSP Kamesznica,
  • OSP Laliki,
  • OSP Szare,